Попередження надзвичайної ситуації здатне вберегти підприємця від значних збитків. У будь-якому виробничому цеху, магазині, ресторані, підсобному приміщенні, незалежно від його призначення, повинні бути присутніми первинні засоби пожежогасіння. Вони необхідні, щоб в разі виникнення загоряння можна було на початковому етапі зупинити поширення вогню або повністю від нього позбутися. Крім того, на швидкість первинного усунення задимлення і полум'я впливає якість засобів пожежогасіння.
Види ПЗП
Речовини, які застосовуються для самостійного усунення пожежі на початковій стадії — вода, пісок, земля. В даному випадку первинні засоби пожежогасіння слід купити такі, які забезпечать швидку подачу на місце займання. До них відносяться:
- ящик для засипки;
- совок, лопатка;
- рукав;
- з'єднувальні головки, гайки.
Ці пристрої призначені для обмеження вогнища горіння. Для цього простір навколо вогню обсипається піском, перешкоджаючи подальшому його поширенню. Потім полум'я потрібно засипати зверху, перекриваючи доступ повітря. За допомогою води не можна гасити увімкнені електроприлади, або пальне, таке як масло, бензин. Це здатне погіршити ситуацію, тому краще всього спочатку використовувати пісок. Потім, переконавшись, що замикання не відбудеться, усунути залишки вогню.
До засобів пожежогасіння також відносяться матеріали, здатні призупинити подачу кисню до полум'я. Однак їх можна застосовувати тільки на невеликій площі. Дрібнопористі сітка і кошма, щільна негорюча тканини призначені для тієї ж мети, що і земля — вогонь не отримує підживлення повітрям і згасає. Для використання - накинути на вогнище, по можливості злегка притиснути. Потім знищити залишки полум'я навколо. Прибирати тканину можна тільки переконавшись, що загрози немає.
Ручний інструмент та інвентар є допоміжними, але не менш важливими пристосуваннями. Вони застосовуються для зберігання, переміщення протипожежних речовин і матеріалів. Також використовуються для розбирання палаючих конструкцій, забезпечення проходу до вогню, наприклад розтину дверей або вікон. До цієї категорії належать:
- відра;
- лопати;
- ломи;
- щити;
- шафи;
- раструб;
- стовбур;
- кріплення;
- багор.
У відповідності з вимогами протипожежної безпеки будь-яке приміщення повинно бути повністю укомплектовано. Також слід регулярно проводити перевірку інструментів та інвентаря, щоб у момент виникнення надзвичайної ситуації всі предмети були справні і в готовності.
Устаткування, до якого відносяться система водопостачання, кран і вогнегасники всіх видів, також слід утримувати в повному порядку. За допомогою крана можна погасити пожежу, що починається або скористатися в якості допоміжного впливу на полум'я. Вогнегасник - спеціальний прилад, заряджений протипожежно. піною, порошком або вуглекислотою. Заряд міститься в ньому під тиском, тому використовувати обладнання необхідно дотримуючись запобіжних заходів. Для застосування вогнегасника - направити розтруб на полум'я, висмикнути чеку і натиснути на важіль. При цьому прилад потрібно максимально віддалити від тіла.
Первинні засоби пожежогасіння, ціна на які залежить від виробника і комплектації можна замовити в нашому інтернет-магазині. Ви можете зв'язатися з нашими операторами і отримати грамотну і вичерпну консультацію. Менеджери також ознайомлять Вас з бонусними програмами і спеціальними пропозиціями, допоможуть організувати доставку обладнання. Інтерфейс сайту дозволяє вибрати самостійно засоби пожежогасіння, ціна на них вказана без урахування знижки. Після оформлення замовлення з вами зв'яжуться оператори і озвучать акційні пропозиції.