Зворотній звязок
Зворотній звязок
Каталог Каталог
Ціна грн
Виробники

Скло для зварювальних масок

Сортувати:
На сторінку:

Як вибрати скло для зварювальної маски

Очі зварювальника повинні бути добре захищені, у цій професії вони піддаються ризику щодня. Можна постраждати від іскор або бризок металу, якщо він сильно нагрівається. Тому потрібно купити якісне темне захисне зварювальне скло. При цьому важлива не тільки безпека, але і комфорт для працівника.

Різновиди масок

Спочатку необхідно розібратися в типах. Вони поділяються на:

  • Захисний засіб з фіксованим світлофільтром. Це найпоширеніший тип. Недолік такого виду в тому, що для огляду навколишнього середовища слід відкрити маску, в цей момент зварювальник не захищений. Перевага полягає в низькій ціні. Інша перевага — це універсальний тип з наголовним кріпленням і ручкою. Вони міцно кріпляться, і їх можна регулювати в двох напрямках. Крім того, захищена шия. Є пристрої з вентиляцією. Вони можуть стати в нагоді там, де повітря забруднене. Ще одна перевага — легка вага (600-700 грам).
  • Зі збільшуючим світлофільтром. Тут безпека краща, ніж у випадку з фіксованим — очі захищені пластиковим щитком. З ним можна спокійно займатися зварювальними роботами без небезпеки пошкодити зір.
  • «Хамелеони» — одні з найпопулярніших на сучасному ринку. Їх часто використовують разом з традиційними, в яких потрібно змінювати скло. Адже на холоді така модель може включитися не відразу, тому варто тримати з собою і звичайну маску. Інший недолік — не можна працювати при мінусовій температурі. Час перемикання зросте, і буде пропускатися занадто багато світлових променів. Також не рекомендується зберігати її під прямими сонячними променями, інакше можлива поломка. Ще один недолік в тому, що це недешевий засіб захисту.
  • З фільтрацією і подачею повітря. Це спеціалізоване обладнання, яке використовується в складних погодніх умовах. Наприклад, коли зварювальник працює при випарах токсичного газу. З Зовні це обладнання схоже на протигаз.

Спочатку необхідно визначитися з типом робіт. Потрібно пам'ятати і про інші фактори. Скільки годин доведеться працювати щоденно, яка застосовується технологія і сила струму. Наприклад, для TIG-технології підійде темне скло для зварювального щитка, а якщо застосовується MMA-технологія, можна взяти звичайні окуляри. Це означає, що до матеріалів не вимагаються особливі вимоги. Тим більше, якщо ви займаєтеся зварюванням неповний робочий день.

Критерії вибору

Потрібно враховувати всі параметри при виборі скла для зварювальної маски: ціну, технічні характеристики. Наприклад, коефіцієнт візуального фільтра світлового променя. Це один із самих головних критеріїв при виборі прозорого зварювального скла-2, с-3 і с-4.

Крім того, враховують маркування. Тут передбачені суворі норми:

  • B1, B2, B3. Можна дешево купити зварювальне скло: ціни на них нижчі, ніж на інші моделі. Їх використовують при допоміжних роботах.
  • Г1, Г2, Г3. Дані моделі потрібні для основних робіт. Використовуються, якщо працівник проводить в обмундируванні повний день.
  • Э1-Е5. Необхідні при електричному зварюванні.
  • С3-С8. Потрібні для масок з підвищуючим світлофільтром.

Способи затемнення

Головна функція захисного скла — зниження інтенсивності світла. Зробити це можна кількома способами:

  • Щоб зменшити пропускну здатність, до скляної маси додають мідь і нікель. Але цей спосіб незручний тим, що спочатку видимість не дуже хороша. Після - дуга горить, і видимість поліпшується. Вартість захисного обладнання буде залежати від ступеня затемнення.
  • Займатися зварюванням з фільтром світла. У цьому випадку змінюється пропускна здатність світлових променів. Ступінь залежить від того, наскільки інтенсивне випромінювання. Саморегулюючий фільтр, що не пропускає світло — це і є «хамелеон».

Останні затемнюють на 4 DIN, якщо мінімальне освітлення. Як тільки електрична дуга розігріється, затемнення зросте до 13 DIN. При цьому швидкість, з якою буде змінюватися ступінь затемнення, у різних виробників відрізняється.

Купити скляний захист в «Поділля Кабель-1»

На сайті можна придбати скло для зварювальної маски, ціна на яке може бути різною. Є бюджетні моделі і варіанти з поліпшеними технічними характеристиками. ТОВ «Поділля Кабель-1» пропонує «хамелеони», а також маски з підвищуючим і фіксованим світлофільтром.