Зворотній звязок
Зворотній звязок
Каталог Каталог

Кабелі силові алюмінієві

Сортувати:
На сторінку:

Кабель силовий алюмінієвий використовується для передачі змінного струму від різних об'єктів до споживачів.  Основна сфера застосування - високовольтні повітряні дроти, а також підключення рухомого інженерного обладнання і електроустановок.  Для побутового використання вони вже давно не рекомендуються.  У цій сфері їх замінили мідні аналоги, які по ряду характеристик більш підходять для прокладання електричних мереж.  Винятком є ті випадки, коли необхідний великий перетин для більшого навантаження.

Поширено використання двох видів СК: з алюмінію і міді.  На їх порівнянні і будується розуміння переваг і недоліків.

Переваги

Невисока ціна.  Якщо запланований тривалий проект електропостачання, то вартість витратних матеріалів вагомо впливає на загальні витрати.  В такому випадку кабель силовий алюмінієвий в ціні виграє, так як він у 3-4 рази дешевший за мідний.

Легкість кабелю робить роботу з ним швидкою і зручною.  В загальному це також знижує і витрати.  Наприклад, при будівництві протяжних повітряних ліній електричних мереж потрібно меншу кількість опор.

Недоліки

 Крихкість.  Такий кабель може ламатися в процесі обслуговування, наприклад, заміни розетки.  Другий недолік - підвищена термоплинність.  М'які сплави в складі негативно впливають на контакт, який з плином часу погіршується.  Третій - окислення у вологому середовищі, в результаті якого формується оксидна плівка.  Вона зупиняє процес, але не здатна проводити струм.  Щоб запобігти цьому, до складу вводяться антиокисні сполуки.  Варто сказати, що незважаючи на деякі недоліки, силовий кабель в алюмінієвій оболонці користується попитом, будучи затребуваним при певних умовах.

Конструкція

 • - Струмопровідні жили.  Можуть складатися з однієї або декількох дротів (максимально 5).  Необхідна їх кількість залежить від площі поперечного перерізу: 35 мм.кв - один дріт;  від 35 до 300 мм.кв.  - один або кілька;  понад 300 мм.кв - багатодротяне виконання.  Прокладаються вони паралельно або скручуються (переплітаються).  У другому випадку отримуємо більш гнучкий варіант;
 • - ізоляція.  Буває загальна (поясна) і у кожної жили;
 • - оболонка;
 • - зовнішній захист.

Додатково можуть застосовуватися:

 • - дріт заземлення;
 • - броня у вигляді сталевих стрічок.  Застосовується там, де є ризик пошкодження під час використання: гризуни, сейсмічно нестабільна зона тощо. Спеціальна подушка захищає внутрішню частину СК.  Еластичність дроту при цьому знижується;
 • - екран.  Він захищає від електричного поля і зовнішнього впливу.

Ізоляція кабелів силових з алюмінієвими жилами

Кожна жила потребує ізолюючого покриття, що запобігає пробою електрики.  У різних версіях воно складається з:

 • паперу, просоченого синтетичними смолами. Для її захисту є потреба у додатковому покриві з алюмінію або свинцю (в агресивних умовах - тільки свинець).  Неприпустимо використання на ділянках з перепадом висот;
 • поліетилену. Виграє у паперового варіанту, так як витримує вплив ультрафіолету, негативних температур, вологи;
 • гуми, накладеної полотном або стрічками. Підходить для різнорівневих трас.  Така продукція відрізняється низькою гігроскопічністю;
 • ПВХ. Переваги: низька ціна, еластичність, термо- і морозостійкість.

Маркування

Для силового кабелю алюмінієвого багатодротового можливе кольорове і буквене маркування.  Кольорове - зроблене для швидкого визначення призначення кожної частини електричної проводки.  Воно визначається в кожній країні по-різному, хоча є і загальні принципи Міжнародної Електротехнічної Комісії (їх дотримуються в усьому світі).

Буквене маркування має певні особливості.  Кожна буква означає присутність якогось елементу.  Плануючи придбати кабель силовий з алюмінієвими жилами звертайте увагу на літери в назві, вони розкажуть про найважливіші властивості продукції.