Зворотній звязок
Зворотній звязок
Каталог Каталог

Кабель, провід термостійкий

Сортувати:
На сторінку:

Кабель термостійкий: як вибрати

При монтуванні електричної проводки головне завдання — зробити мережу, що працює без збоїв в необхідних умовах. Для приміщень з високими температурами варто купити термостійкий кабель, ціна якого буде залежати від параметрів і місця експлуатації. Він підійде також при роботі з електроприладами, які сильно нагріваються.

Конструктивні особливості

Кабель мідний з термостійкою ізоляцією — це провідниковий виріб, який відрізняється особливим захистом для функціонування в несприятливих середовищах. В цілому будова аналогічна іншій такоій продукції: 5-6 жил з міді в основному ізоляційному шарі, вкриті зовнішньою оболонкою з таких негорючих матеріалів:

 • фторопласт: стійкий до хімічних реагентів, температурний діапазон від -90°С до +250°С. Наноситься нитками або тонким суцільним шаром, товщина якого варіюється за показаннями напруги. Доречний при підключенні апаратури, у лазнях, саунах, на промислових підприємствах;
 • силікон (кремнійорганічна гума): не вступає в реакцію з жирами, лугами, спиртами. Застосовують до +200°С, у побуті, при монтажі котлів опалення, обігрівачів;
 • скловолокно витримує нагрівання до +220°С. Використовується для обмотки конструкцій різної конфігурації завдяки поліпшеним показниками гнучкості, наприклад, у приладобудуванні;
 • ПВХ пластифікат: здатний працювати при +70°С/100°С. Стійкий до ультрафіолету, не окислюється, його широко використовують у суднобудуванні.

Вибір захисного матеріалу обумовлений місцем монтажу, наявності агресивного середовища, терміну служби. Будь-який варіант покриття сертифікований і пройшов випробування на міцність.

Різновиди. На що звернути увагу при покупці

При придбанні вартість залежить від технічних характеристик та вимог до використання. За цими параметрами класифікують кілька груп, найменування яких складається з абревіатур:

 • РКГМ одножильний, клас гнучкості чотири і вище. Покритий склотканиною з кремнійорганічною ізоляцією. Не горить, не плавиться до 180°С. Не взаємодіє з водою, швидко висихаєе. Рекомендуємо купити провід термостійкий гнучкий РКГМ для лазні або сауни.
 • ПРКА — кабель термостійкий силіконовий з багатодротяною серцевиною, підвищеної міцності. Є просочення складом проти гнилі, грибка. Не поширює горіння, не виділяє супутніх газів. З його допомогою монтують установки для подачі тепла, сушильні камери, двигуни.
 • ПВКВ розроблений для випадків, коли присутня сильна вібрація. Легко гнеться, виконує свої функції до 180°С. Знайшов застосування в електричних двигунах та інших машинах для виведення кінців на напругу з змінними показниками.
 • ПМТК — термостійкий монтажний одножильний провід з силіконовим захистом. Створений для просторів, де є небезпека загорання: гарячі цехи, бані, виробничі комплекси.
 • ПНБС містить 2-5 жил покриті фторопластом. Безпосередньо підключає печі та інші прилади до нагрівального елементу в приміщеннях до 150°.
 • ПРКС містить до п'яти серцевин з міді. Не деформується до 180 градусів, від зіткнення з мастилами, бензином. З його допомогою підключаються потужні агрегати, що видають високі температури.
 • MVV — кабель силовий мідний термостійкий, покритий полівінілхлоридом, стійкий до відкритого вогню, температурний вплив до 500°С. Використовується в умовах підвищеної небезпеки і для нагрівальних елементів.
 • SIHF жаростійкий гнучкий провід з силіконовою ізоляцією для виробництв, розрахований на великі навантаження. Використовується також при складанні вентиляції, освітлювальних приладів в закритих просторах і на вулиці.

Термостійкий мідний дріт — кабель з захистом від загоряння, плавлення, промокання, дії агресивних хімічних речовин, що подовжує час служби в кілька разів порівняно з іншими видами. Зазначимо, що мінусові температури нижче зазначених в інструкції негативно позначаються на стані кабелю: з'являються тріщини. Уточнюйте вимоги по експлуатації, тому що вони різні для кожного типу.

Виготовлення регламентується уніфікованими стандартами і ДСТУ. Випускається в білому кольорі (універсальний варіант) і «під дерево». Правильно підібрати для заданих умов і приміщень, порадити заміну згідно потрібних характеристик зможуть наші професіонали. Використовуйте провідний асортимент за призначенням щоб електричні мережі були надійними і прослужили довго.