Зворотній звязок
Зворотній звязок
Каталог Каталог
Ціна грн
Виробники
Потужність, Вт

Обладнання та Аксесуари для Зварювання: Вибір Правильного Засобу для Міцних Металевих З'єднань

Сортувати:
На сторінку:

Щоб зробити міцними та надійними металеві з'єднання, необхідно мати певні прилади, механізми та професійні навички у поводженні з ними. Вам знадобиться зварювальне обладнання та аксесуари до нього. Тоді процес не викличе труднощів у промисловому виробництві та у побутових умовах.

З чого складається механізм
Будь-які види містять джерело живлення, яке перетворює мережну напругу на придатну для сварки. Його поміщають у корпус із заземленням. Для зручності транспортування є ручки для перенесення чи колеса, на зовнішній стороні розташовані роз'єми полярності, перемикачі для регулювання.

Генератор при включенні видає необхідні параметри, а випрямляч змінює змінний струм в постійний. Шов утворюється під впливом апарату дугової сварки. Дріт подається механічно чи вручну. Додатково встановлюють агрегати для охолодження та інші допоміжні елементи, що підвищує ціну устаткування зварювання.

Різновиди, особливості вибору
Визначимося, як обрати зварювальне обладнання, на що звернути увагу. Зварювальники використовують різні види зварювального обладнання в залежності від сировини заготівлі, необхідних характеристик, продуктивності, набору функцій, що виконуються. Вирізняють такі типи:

  • Трансформатор, де головна частина - знижувальний механізм, що перетворює мережну електрику на величину, необхідну для створення міцного з'єднання. Вбудовані вентилятори під час роботи охолоджують пристрій, оскільки виділяється велика кількість теплової енергії. Недоліком тут є масивне розбризкування металу через змінну напругу на виході. Якщо практики замало, то шов вийде неякісним.

Застосовується з низьколегованими сталями. Видає ККД до 90%, надійний, довговічний. Установка технічно нескладна, тому ремонт обійдеться недорого, але габаритна та громіздка, рухати її зручніше на візку.

  • Випрямляє з'єднання без дефектів завдяки наявності діодного блоку, елементів запуску, регулювання. Трансформує струм у постійний, що робить дугу стабільнішою. Число оброблюваних матеріалів, з якими він працює, суттєво ширше: цвітмет, нержавіюча сталь, чавун, темні сталі. До кожного виду підбирається власний робочий електрод. Мінусом його називають чималу масу та необхідність мати професійний досвід у даній сфері.

  • Інвертор - імпульсний апарат, що складається з високочастотного трансформатора, блоку схем та дроселя. Відмінність його полягає у застосуванні мікросхем для збільшення частоти струму. Вони допомагають додавати функціонал, наприклад, налаштування довжини дуги. Компактний, легкий, використовується в різанні виробів, в ручному дуговому зварюванні. Зручне регулювання параметрів, інтенсивна робота протягом тривалого часу, мала вага, використання за умови нестабільної вхідної напруги - переваги, які цінуються споживачами. За зберіганням потрібно ретельно стежити: повинен знаходитись у теплому сухому приміщенні із захистом від пилу.

Так як це високотехнологічний механізм, ціна його в рази вища за всі попередні види. Оптом купити зварювальне обладнання інверторного типу можна безпосередньо від виробника чи через дистриб'юторів. Чим більша партія продукту, тим демократичнішою буде ціна. Не рекомендуємо придбати дешеві китайські аналоги, тому що термін їх служби значно обмежений.

  • Напівавтомат за структурою – інверторна установка з механічною подачею дроту, де швидкість перемикається тумблером. Є режими проведення дій серед захисного газу. Він дозволяє замінити електроди на металевий провід.

У конструкції додано горілку, на яку їхньому балону подається захисний газ. Для окремих матеріалів використовують різні речовини: вуглекислоту для заліза, чистий аргон для алюмінію, які суміш для стали.

У режимі функціонування без газу використовують спеціальний флюсовий дріт. Флюс при запаленні утворює пари, що перешкоджають окисленню. Дуга виходить стабільнішою, а результат якісніший. Інвертори – одні з найдорожчих установок на ринку.

При покупці важливо розуміти, які завдання необхідно вирішити за допомогою. Для фахівців підійде легкий компактний інвертор, для разових робіт на дачі, в гаражі буде достатньо випрямляча. Асортимент продукції представлений зварювальним обладнанням із Європи, Росії, Китаю. Кожен зможе знайти прийнятний варіант за своїм бюджетом.