Зворотній звязок
Зворотній звязок
Каталог Каталог

Кабель гнучкий мідний

Сортувати:
На сторінку:

Кабель гнучкий мідний: критерії вибору

У монтажі електричних, інженерних мереж обов'язково використовується кабель. Для приміщень різного призначення рекомендуємо купити кабель гнучкий мідний. Він підійде для робіт в розетковій групі, освітленні, розведенні електричної енергії між кімнатами та частинами будівлі.

Який метал вибрати?

При зведенні об'єктів найчастіше вибирають гнучкий кабель з мідними жилами. Альтернативою їм служать дроти з алюмінію. Який варіант прослужить довше і буде надійним провідником електрики? Для житлових приміщень рекомендуємо продукцію з міді, яка відрізняється рядом переваг:

  • витримує багаторазове згинання, легко укладається в скрутку, що спрощує збірку, експлуатацію. Алюмінієві вироби швидко ламаються, лопаються при таких умовах;
  • складається з декількох м'яких жил, що дозволяє легко пересувати і працювати переносним пристроями, наприклад, праскою;
  • характеризується опором приблизно в 2 рази менше алюмінію, що підвищує здатність проводити більший струм;
  • забезпечує надійне з'єднання;
  • повільно окислюється, майже не утворюється корозія. Тривалий час не втрачає своїх властивостей. А значить капітальний ремонт з заміни електричної проводки знадобиться не швидко;
  • передбачає мінімальні ризики загоряння: вогонь не поширюється по кабелю, ізоляційний матеріал виділяє мало диму, супутніх газів.

Недоліком вважають вартість, яка значно вище в порівнянні з другим металом. При складанні електричної мережі враховуйте загальну вагу: додавайте більше опор, кріплень щоб уникнути провисання.

Конструкція

Провід — це одна або кілька струмопровідних жил. У монолітних жил одна серцевина і зовнішня ізолююча оболонка. У багатожильних кожен елемент упакований силіконом, щоб не було торкання, впливу один на одного. Використовують від 1 до 6 штук елементів перерізом 1-300 мм. кв. Може бути поміщений в синтетичну плівку для додаткового захисту, вкритий кожухом з гуми або ПВХ.

Жили маркуються відповідно до загальноприйнятих стандартів різним кольором або цифрами. Наприклад, світло-блакитний і жовто-зелений застосовують для позначення виключно заземлення.

Для кращої провідності з'єднуються в ланцюг декількома способами: за допомогою скрутки оголених сердцевин, пайкою, через клемні колодки.

Особливості вибору

Щоб купити кабель гнучкий мідний, ціна якого варіюється в залежності від характеристик, важливо знати кількість жил, діаметр з зовні, розмір перерізу, місце установки. Виділяють наступні групи виробів:

  • ВВГ являє собою з'єднання декількох провідників (від однієї до п'яти) з ізоляцією з полівінілхлориду зверху. Застосовується для стаціонарного розведення, для електроліній, підключення електрообладнання, світлового обладнання в умовах закритого простору. Переріз — 1,5-300 мм. кв.
  • КГ — універсальний варіант, який застосовується в системах управління силовими ланцюгами, прокладається в закритих приміщеннях, підєднує зварювальний апарат. Характеризується підвищеною гнучкістю. Чітко повторює потрібну конфігурацію, на заломах не деформується, дозволяє без перешкод працювати рухомим агрегатам. Показники перерізу — 1,5-240 мм. кв.
  • Контрольний гнучкий мідний кабель з'єднує прилади з розподільними агрегатами і схемами, підключає сигнальні пристрої, пульти. Щоб зберегти зовнішній шар від пошкоджень, укладають його в тунелі або кабельному каналі. Має до шести осередків в діапазоні від 1,5 до 16 кв. мм.
  • Кабель екранований мідний гнучкий необхідний для передачі сигналів до механізмів: комп'ютерів, систем зв'язку, відеоспостереження. Вони оснащені спеціальним екраном, який захищає від впливу електромагнітних полів самих провідників, а також перешкод ззовні. Виготовляють таку броню з немагнітних стрічок, фольги, паперу.

Існують види, зовнішня ізоляція яких має захист від перепадів температур, підвищеної вологості. Для побутових потреб купуйте КГ з захистом з ПВХ, який розрахований на напругу 220 В. Зазначимо, що кожен вид виконує свої функції, монтується за певними стандартами. Тому якщо виникає сумнів, зверніться до професіоналів. Вони допоможуть визначитися з маркою, технічними характеристиками, дадуть поради по монтажу. Підходьте до купівлі відповідально. Від цього залежить термін служби, надійність установки та безпека.